

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 4.699 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 2.0066 mm |
| Packaging | Reel |
| Impedance | 230 Ω |
| Current | 1.5 A |
| DC Resistance (DCR) | 50 mΩ |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 600 nH |
| Max DC Current | 1.5 A |
| RoHS | Compliant |
Stock: 179
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65702
Ext.Price$0.65702
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65702 | $0.65702 |
| 10 | $0.53750 | $5.37500 |
| 25 | $0.49606 | $12.40150 |
| 50 | $0.45782 | $22.89100 |
| 100 | $0.42253 | $42.25300 |
| 300 | $0.40444 | $121.33200 |
| 500 | $0.38713 | $193.56500 |
